Wszystkie aktualności

SKARYSZEWSCY SPORTOWCY NAGRODZENI PODCZAS V GALI SPORTU POWIATU RADOMSKIEGO

04-02-2014

Tradycyjna, już V Gala Sportu Powiatu Radomskiego odbyła się 24 stycznia w niezwykłej atmosferze sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu. Podczas corocznej gali wybrano najlepszego zawodnika w dwóch kategoriach wiekowych oraz wyróżniono najlepszych trenerów. Naszą Gminę reprezentowało 10 nominowanych sportowców z różnych dyscyplin sportowych.

W kategorii Sportowiec Roku 2013 w kategorii kobiet i mężczyzn z rocznika 1998 i starsi laureatką II miejsca została nasza judoczka, Wiktoria Oleksiewicz. Za wyniki sportowe w roku 2013 otrzymała statuetkę oraz czek o wartości 500 zł. W ostatnim czasie reprezentantka PUKS Makowiec została powołana do Kadry Narodowej Polskiego Związku JUDO.
Natomiast wyróżnienie w kategorii dziewczęta i chłopcy z rocznika 1998 i młodsi otrzymał Kacper Bednarczyk, piłkarz najmłodszej drużyny KS Skaryszewianka. Dodatkowo Kacper został wyróżniony przez prezesa Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Sławomira Pietrzyka, który na ręce chłopca przekazał sprzęt piłkarski.
Niejako na deser gali ogłoszono „Dziesiątkę Najlepszych Trenerów Roku 2013”. W tym gronie znalazł się trener młodzieżowych i dziecięcych drużyn KS Skarszewianki Jacek Gogacz, który ze skaryszewskim klubem związany jest od 3 lat.
Natomiast w piątek 31 stycznia zawodnicy oraz trenerzy skaryszewskiego sportu spotkali się z Burmistrzem MiG Skaryszew Ireneuszem Kumięgą by wspólnie podsumować sportowe osiągnięcia ubiegłego roku. Wnioski są bardzo pozytywne. Skaryszew pokazuje jak wiele mamy do powiedzenia na arenie sportowej nie tylko w regionie, ale także w kraju. Mamy coraz więcej zawodników, którzy chcą poświęcać swój czas na treningi judo, siatkówki czy też wiodącej dyscypliny w naszej gminie: piłki nożnej.


Dziesiątka najlepszych sportowców Miasta i Gminy Skaryszew w roku 2013:
Kategoria dziewczęta i chłopcy z rocznika 1998 i młodsi:
Kacper Bednarczyk – (rok urodzenia 2002) zawodnik Klubu Sportowego Skaryszewianka Skaryszew, grający na pozycji napastnika. Barwy klubowe reprezentuje od 2011r. i od początku broni tytułu odkrycia sezonu piłkarskiego 2012/13. Piłkarz wyróżniający się znakomitą techniką gry na boisku, współpracując z innymi zawodnikami, a co za tym idzie odnosząc zwycięstwa podczas rozgrywek piłkarskich. W szczególny sposób wyróżnia się na boisku podczas rozgrywek Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej rundy wiosennej i jesiennej. Zdobywca tytułu „Król Strzelców” podczas Champion Cup w Pionkach. Zawodnik bardzo dobrze rokuje na przyszłość.

Arkadiusz Janas – (rok urodzenia 1999) zawodnik Klubu Sportowego Skaryszewianka Skaryszew, grający na pozycji napastnika. Barwy klubowe reprezentuje od 2008 roku. Arkadiusz jest podstawowym zawodnikiem drużyny piłkarskiej biorącej udział w rozgrywkach Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej rocznika 1999, Halowych Rozgrywek Piłkarskich Miasta i Gminy Skaryszew. Stanowi o sile swojego zespołu, kreuje jego grę, jest jego liderem i jednocześnie najlepszym napastnikiem. Ponadto zawodnik jest asystentem przy większości bramek zdobywanych przez jego zespół. Pod jego wpływem drużyna KS Skaryszewianki, zamieniła się w drużynę walczącą o najwyższe cele, będącą faworytem rozgrywek.

 

 

 

Filip Sasin – (rok urodzenia: 1999) zawodnik Klubu Sportowego Skaryszewianka Skaryszew, gra na pozycji obrońcy. Jest podstawowym zawodnikiem drużyny piłkarskiej, która występuje w rozgrywkach Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej z rocznika 1999 oraz Halowej Ligi Piłki Nożnej Miasta i Gminy Skaryszew. Zespół, w którym występuje Filip to młoda, bardzo dobrze zapowiadająca się drużyna, zbierająca sportowe doświadczenie, ale w przyszłości będzie walczyć o najwyższe cele. Już teraz Filip wraz z kolegami wielokrotnie byli twórcami fantastycznych spotkań, na których trudno było się nudzić. Ambicja i wola walki tego zawodnika powodują wzrost motywacji w całym zespole, w efekcie czego w spotkaniach z jego udziałem zawsze tworzą wspaniałe i emocjonujące widowisko. Młodziutkiemu piłkarzowi trenerzy wróżą duże sukcesy.

 


Miriam Golanko (rok urodzenia: 2001) wychowanka trenera Lecha Falkiewicza, która reprezentuje Miasto i Gminę w zawodach judo zarówno na terenie naszego regionu, ale także kraju. Zawodniczka podczas VI Międzynarodowego Turnieju JUDO w Skaryszewie wywalczyła srebrny medal.

 

 

 

 

 

 

 

Dominika Kowalczyk – (rok urodzenia: 2001) judoczka także zdobywająca pierwsze szlify pod okiem trenera Lecha Falkiewicza. Młoda zawodniczka bardzo dobrze rokuje na przyszłość. Pierwsze sukcesy na koncie Dominiki to IV miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach JUDO w Skaryszewie.

Kategoria kobiety i mężczyźni z rocznika 1998 i starsi:
Wiktoria Oleksiewicz – (rok urodzenia: 1996r.) judoczka PUKS Makowiec, wychowanka trenera Lecha Falkiewicza. Największe sukcesy Wiktorii w roku 2013:
V miejsce Puchar Europy Kadetów w Judo, Bielsko Biała,19.V. 2013r.
III miejsce V Otwarty Międzynarodowy Puchar Polski Juniorek i Juniorów im. Tadeusza Naskręta, Sochaczew 07.9.2013r.
I miejsce WARSZAWSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W JUDO 6-7.04.2013r.
I miejsce w eliminacjach regionu 2 do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2013r.
I miejsce VI Turniej Judo w Skaryszewie, 24.02.2013r.
V miejsce XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Juniorki Młodsze, Łódź 4-5.7.2013r.
V miejsce Warsaw Judo Open- Otwarty Puchar Polski U17, Warszawa 2013-09-28/9

 

 

Karolina Maleta – (rok urodzenia: 1993r.) judoczka PUKS Makowiec, wychowanka trenera Lecha Falkiewicza. Największe sukcesy Karoliny w roku 2013.
II miejsce Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów, Piła, 13-14.4.2013r.
II miejsce V Otwarty Międzynarodowy Puchar Polski Juniorek i Juniorów im. Tadeusza Naskręta, Sochaczew 07.9.2013r.
V miejsce Otwarty Puchar Polski Juniorów i Juniorek- X Międzynarodowe Mistrzostwa Łodzi, 26.05.2013r.
VII miejsce Otwarty Puchar Polski Seniorów i Seniorek, Opole, 23.03.2013r.

 

 

Mateusz Balcerzak: (rok urodzenia: 1997r.) reprezentant klubu PUKS MAKOWIEC. Sukcesy Mateusza w roku 2013.
III miejsce WARSZAWSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W JUDO 6-7.04.2013
VII miejsce Warsaw Judo Open- Otwarty Puchar Polski U17, Warszawa 2013-09-28/9
II i III miejsce Ogólnopolski Turniej Judo o Puchar Banku Spółdzielczego w Skierniewicach, 6.10.2013r
I miejsce w eliminacjach regionu 2 do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2013
II miejsce VI Turniej Judo w Skaryszewie, 24.02.2013r.

 

 

Jakub Wasilewski – (rok urodzenia: 1988)
Siatkarz reprezentacji Uczniowskiego Klubu Sportowego OLIMP Skaryszew, grający na pozycji kapitana. W klubie gra od 2002 roku. Z drużyną występuje m.in. w Amatorskiej PlusLidze organizowanej przez profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej na skalę ogólnopolską. W roku 2013r. zawodnik występuję jako kapitan podczas rozgrywek Mazowieckiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej miasta Radomia organizowanej przez Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Niekwestionowanym tryumfem zarówno dla zawodnika jak i całej drużyny jest awans do IV ligi rozgrywek siatkarskich mężczyzn w Polsce. Zmagania siatkarskie rozpoczęły się w październiku i jak dotąd 9(do listopada) drużyna ma na swoim koncie dwa zwycięstwa i dwie porażki.

 

Tomasz Wasilewski: (rok urodzenia: 1990)
Siatkarz reprezentacji Uczniowskiego Klubu Sportowego OLIMP Skaryszew, grający na pozycji rozgrywającego. W klubie gra od 2002 roku. Z drużyną występuje m.in. w Amatorskiej PlusLidze organizowanej przez profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej na skalę ogólnopolską. W roku 2013r. zawodnik występuję jako rozgrywający podczas rozgrywek Mazowieckiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej miasta Radomia organizowanej przez Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, gdzie Tomasz został zwycięzcą klasyfikacji na Najlepszego Zawodnika sezonu 2013. Niekwestionowanym tryumfem zarówno dla zawodnika jak i całej drużyny jest awans do IV ligi rozgrywek siatkarskich mężczyzn w Polsce. Zmagania siatkarskie rozpoczęły się w październiku i jak dotąd (do listopada) drużyna ma na swoim koncie dwa zwycięstwa i dwie porażki.

Trener roku 2013

Jacek Gogacz
Magister wychowania fizycznego, nauczyciel dyplomowany, trener klasy drugiej piłki nożnej, instruktor piłki nożnej i piłki siatkowej. Urodzony 29.05.1975 roku w Radomiu. W 1999 roku ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie i zdobył tytuł magistra. Od 1997 roku pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Edukacji Gimnazjalnej w Makowcu , od 2004 jako nauczyciel dyplomowany. W 2004 roku ukończył kurs i otrzymał dyplom trenera klasy drugiej w dyscyplinie piłka nożna wydanym przez MENiS w Warszawie. Pracę zawodową udanie łączył z czynnym uprawianiem piłki nożnej w następujących klubach regionu radomskiego: Broń Radom, Radomiak Radom, MGMZKS Kozienice, Orzeł Wierzbica, Pilica Białobrzegi, Szydłowianka Szydłowiec, Proch Pionki i KS Skaryszewianka. Od 3 lat prowadzi zajęcia treningowe z dziećmi i młodzieżą w klubie sportowym KS Skaryszewianka. Pod jego okiem trenują młodzi piłkarze z rocznika 1997, 1999 i 2002. Drużyny reprezentują barwy klubowe, a zarazem miasta i gminy Skaryszew w rozgrywkach Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, Halowej Ligi Piłki Nożnej Miasta i Gminy Skaryszew, Dziecięcej Ligi Halowej organizowanej przez ROZPN. Jak również w roku 2013 najlepsi wychowankowie trenera Jacka Gogacza zostali zaproszeni do udziału w zgrupowaniu piłkarskim odbywającym się w Turnie k/Białobrzegów organizowanym przez ROZPN w okresie letnim. Było to szczególne wyróżnienie zarówno dla zawodników jak i samego trenera. Dzięki wysiłkowi i zaangażowaniu szkoleniowiec może pochwalić się sporą liczbą wychowanków grających na wysokim poziomie.

 

« Powrót

Galeria

 

Drukuj

Copyright © 2009 Urząd Miasta i Gminy w Skaryszewie, Aplikacje internetowe ESC S.A.