Kultura

"OWOCE, JARZYNKI - KOLOROWE WITAMINKI" - KONKURS RECYTATORSKI ROZSTRZYGNIĘTY

"OWOCE, JARZYNKI - KOLOROWE WITAMINKI" - KONKURS RECYTATORSKI ROZSTRZYGNIĘTY

16-03-2017

10 marca, w Publicznej Szkole Podstawowej w Modrzejowicach odbyła się kolejna już edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Owoce, jarzynki – kolorowe witaminki”, pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Skaryszewie.

Organizatorami konkursu, który jak zawsze cieszył się ogromną popularnością wśród wszystkich uczniów, były panie Joanna Rybińska, Renata Makowiecka, Ewa Stępień, a prowadzącą tradycyjnie pani Ewa Gruszka.

Udział w nim wzięło 16 uczestników ze szkół podstawowych, którzy w wewnętrznych eliminacjach szkolnych dostali możliwość reprezentowania swoich placówek na szczeblu gminnym.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych:
kl. O – I,
kl. II – III.

Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a czasami nawet uzasadnionym strojem. Uczestnicy konkursu recytując wiersze popularyzowali twórczość poetów opisujących piękno i walory smakowe oraz zdrowotne warzyw i owoców.

Poziom, jaki zaprezentowały dzieci był bardzo wysoki. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Miłym urozmaiceniem konkursu było przedstawienie nawiązujące do jego tematyki przygotowane przez panią Monikę Tatar.

Zgodnie z regulaminem 6 dzieci zostało nagrodzonych, a pozostali otrzymali wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy konkursu dostali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Ireneusza Kumięgę oraz Prezesa Wspólny Trakt – pana Pawła Piaska. Miłym dodatkiem dla każdego uczestnika była torba pełna owoców. Nauczycielkom, które przygotowały dzieci do występu przekazano podziękowania.

Kategoria 0-I:
I miejsce-Mikołaj Pacek – PSP w Modrzejowicach
II miejsce-Julian Gruszczyński - Samorządowe Przedszkole w Skaryszewie
III miejsce- Karolina Mamczarz - PSP w Skaryszewie

Kategoria II-III:
I miejsce-Seweryn Rozwadowski – PSP w Odechowie
II miejsce- Gracjan Rychlicki – PSP w Skaryszewie
III miejsce- Wiktoria Skowrońska – PSP Chomentów Puszcz

Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy, a nauczycielom, którzy nie szczędzili czasu i wysiłku, aby przygotować uczniów do konkursu składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok.
 

Autor: PSP w Modrzejowicach 

« Powrót

Galeria

 

Drukuj

Copyright © 2009 Urząd Miasta i Gminy w Skaryszewie, Aplikacje internetowe ESC S.A.