Urząd Miasta i Gminy

BEZPŁATNE FLAGI NA ŚWIĘTO FLAGI

BEZPŁATNE FLAGI NA ŚWIĘTO FLAGI

19-04-2017

Początek maja to tradycyjnie okres uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości. 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi, dzień później Święto Konstytucji 3 Maja.

  W związku z tymi świętami Urząd Miasta i Gminy po raz drugi zorganizował akcję społeczną „Gmina Skaryszew w biało-czerwonych barwach”, w ramach której mieszkańcy, nieposiadający flagi narodowej mogą ją bezpłatnie otrzymać w siedzibie Urzędu.

Dlatego wszystkich mieszkańców naszej gminy zachęcamy do dekorowania swoich domów i balkonów biało-czerwonymi flagami.

Poprzednim razem akcja rozdawania patriotycznych symboli odbyła się z okazji obchodów Święta Niepodległości. Teraz będzie ponowiona w ramach przygotowań do świąt majowych.

„Biorąc pod uwagę jak dużą popularnością cieszyła się poprzednia tego typu akcja, postanowiliśmy ją kontynuować. Chcielibyśmy, aby każdy mieszkaniec miał w swoim domu flagę, do której dołączona jest ulotka-instruktaż przypominająca o historii barw Rzeczypospolitej i godnym poszanowaniu symboli narodowych. A sama akcja to sposób na budowanie tożsamości narodowej.” - zaznacza burmistrz Skaryszewa,   Ireneusz Kumiega.

Bezpłatną flagę Polski o wymiarach 70 na 112 cm można otrzymać w Urzędzie Miasta i Gminy w Skaryszewie od 20 kwietnia 2017r. /pokój nr 20, II piętro/. Mieszkańcy powinni mieć ze sobą dowód osobisty. Warto się pospieszyć, ponieważ liczba flag jest ograniczona. Akcja potrwa do momentu odebrania ostatniej z nich.

W ten sposób chcemy również zaprosić mieszkańców naszej gminy do udziału w obchodach 226. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program uroczystości znajdą Państwo w ulotce dołączonej do flagi.

Autor: Joanna Sowa

 

Załączniki:

« Powrót

 

Drukuj

Copyright © 2009 Urząd Miasta i Gminy w Skaryszewie, Aplikacje internetowe ESC S.A.