Aktualności MGOK

POWSTANIE WARSZAWSKIE OCZAMI DZIECI- LEKCJA HISTORII DLA NAJMŁODSZYCH

POWSTANIE WARSZAWSKIE OCZAMI DZIECI- LEKCJA HISTORII DLA NAJMŁODSZYCH

04-08-2017

W ramach wakacyjnych zajęć dla dzieci w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Skaryszewie już od piątku przygotowywaliśmy się na uczczenie 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. 

Pierwszym etapem naszych lekcji było malowanie powstańczych plakatów. Po krótkim wstępie w którym opowiedzieliśmy dzieciom o Powstaniu, o tym dlaczego wybuchło, przytoczyliśmy podstawowe fakty dotyczące czasów okupacji i samego Powstania, a także udziału w nim ich rówieśników - dzieci i młodzieży. Poprosiliśmy również dzieci by na plakatach zawarte były najważniejsze symbole związane z PW - jego symbol kotwica, cyfry 63, data 1944. Powstały naprawdę świetne rysunki.

1 sierpnia, tradycyjnie nasze zajęcia rozpoczęły się warsztatami "Gałganiana zabawka", ale inwencja dzieci nas zaskoczyła. Niektóre z nich postanowiły bowiem ozdobić swoje misie powstańczymi symbolami. Następnie przenieśliśmy się przed budynek MGOK-u, by tam wspólnie narysować kredą olbrzymią kotwicę, która będzie przez kilka dni przypomniała mieszkańcom i przejeżdżającym trasą krajową kierowcom o rocznicy. Na zakończenie wspólnie z dziećmi rozwieliśmy wykonane przez nie plakaty w centrum Skaryszewa, a w zamian każde z nich otrzymało od nas biało-czerwona powstańczą opaskę.

 

« Powrót

Galeria

 

Drukuj

Copyright © 2009 Urząd Miasta i Gminy w Skaryszewie, Aplikacje internetowe ESC S.A.