Aktualności MGOK

KARAWANA. WĘDRUJĄCY FESTIWAL SZTUKI I ANIMACJI PO RAZ DRUGI ZAGOŚCI W SKARYSZEWIE

KARAWANA. WĘDRUJĄCY FESTIWAL SZTUKI I ANIMACJI PO RAZ DRUGI ZAGOŚCI W SKARYSZEWIE

07-08-2017

Karawana to cykl jednodniowych wydarzeń artystycznych, realizowanych latem, w małych miejscowościach. Celem projektu jest pokazanie wartościowych i wydarzeń kulturalnych, uczynienie widzów współtwórcami i zainspirowanie ich do samodzielnej pracy twórczej. W niedzielę, 13 sierpnia KARAWANA  po raz drugi zgaości w Skaryszewie.

Bardzo cieszymy się, że Karawana ponownie zagości w Skaryszewie – 2 lata temu projekt bardzo podobał się mieszkańcom. To 2 spektakle teatralne profesjonalnych teatrów na zaproszenie których nie było by nas stać. Dzień Karawany rozpoczyna się spektaklem teatru dla dzieci, a kończy się spektaklem dla widzów dorosłych. Czas między spektaklami jest wzbogacony rodzinnymi animacjami, prowadzonymi przez doświadczonych animatorów ze Stowarzyszenia Scena 96 i Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów "KLANZA", a to gwarantuje nam interaktywne zajęcia.

Dzień KARAWANY w Skaryszewie rozpocznie się o godz. 15.00 – spektaklem dla dzieci pt. „KRAWIEC NITECZKA” w wykonaniu Teatru „Malutki” z Łodzi. Spektakl powstał w oparciu o opowiadanie Kornela Makuszyńskiego. Jest to historia dzielnego krawca, który po wielu fascynujących przygodach dociera do Pacanowa i ratuje miasteczko. Spektakl jest niezwykle pomysłowym monodramem powstałym w oparciu o techniki teatru lalek. Lalki i scenografia wykonane zostały wg projektów znanego łódzkiego plastyka Jana Zielińskiego. Muzykę do spektaklu skomponował Bogdan Dowlasz były rektor Akademii Muzycznej w Łodzi, ceniony muzyk i twórca oprawy muzycznej wielu spektakli teatralnych.

Przedstawienie skrzy się dowcipem i ciekawymi rozwiązaniami inscenizacyjnymi. Spektakl trwa ok. 50 min i ZNAKOMICIE BAWI WIDZÓW W KAŻDYM WIEKU, choć adresowany jest głównie do widowni dziecięce.

W godzinach 16.00 – 20.00 odbędą się:
– RODZINNE ANIMACJE realizowane przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA
– WARSZTATY TEATRALNE MOJA HISTORIA realizowane przez Stowarzyszenie Scena 96
19.30 – POKAZ POWARSZTATOWY MOJA HISTORIA

Na zakończenie o godzinie 20.30 – zaprosimy MIESZKAŃCÓW na SPEKTAKL „WESELE”, w wykonaniu Teatru Plastycznego MAKATA.
Dramaturgia spektaklu oparta jest na obrzędzie weselnym i towarzyszących mu pieśniach, tańcach i zwyczajach. Wychodzi jednak poza prostą rekonstrukcję obrzędu i staje się uniwersalną opowieścią o życiu i śmierci, miłości i nienawiści, kobiecie i mężczyźnie. Spektakl ma formę podroży, której akty rozgrywają się w kolejnych bazach.

ZAPRASZAMY NAPRAWDĘ WARTO !!! 

« Powrót

 

Drukuj

Copyright © 2009 Urząd Miasta i Gminy w Skaryszewie, Aplikacje internetowe ESC S.A.