Edukacja

NAUCZYCIELE PSP IM. ORLĄT LWOWSKICH W SKARYSZEWIE JUŻ PO SZKOLENIACH W WIELKIEJ BRYTANII

NAUCZYCIELE PSP IM. ORLĄT LWOWSKICH W SKARYSZEWIE JUŻ PO SZKOLENIACH W WIELKIEJ BRYTANII

09-08-2017

Od 1 września 2016r.   w PSP w Skaryszewie realizowany jest projekt: „Mobilność kadry edukacji szkolnej” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem projektu jest m.in. wzbogacenie warsztatu pracy nauczycieli o innowacyjne metody nauczania, rozwijanie umiejętności stosowania nowych technologii, rozwijanie współpracy międzynarodowej. Jednym z głównych zadań był udział nauczycieli w zagranicznych szkoleniach językowo-metodycznych.

W dn. 17.07-28.07.2017r. nauczycielki naszej szkoły uczestniczyły w kursach metodycznych: p. Katarzyna Ciupak – Blended Learning, p. Ilona Szerksznis – Creativity in the classroom oraz p. Marzena Wdowiak – Language & Methodology Refresher zorganizowanych przez Bell Homerton Cambridge w Wielkiej Brytanii.

Oprócz zajęć przewidzianych w programie szkoleń nauczyciele brali udział w licznych warsztatach i wykładach o tematyce społeczno-kulturowej zgodnie z własnymi zainteresowaniami i potrzebami szkoły.

Pobyt w Cambridge to nie tylko udział w warsztatach i szkoleniach. Organizatorzy zaoferowali bogaty program kulturalny, a w nim min. zwiedzanie Cambridge, Londynu, Ely (małego miasteczka z piękną katedrą), koncerty, quizy, naukę gry w krykieta. Wycieczki i wyjścia były okazją do nawiązania nowych znajomości i przyjaźni ponieważ w kursach uczestniczyli nauczyciele z 23 krajów w tym z Włoch, Francji, Portugalii, Hiszpanii, Słowacji, Rosji, Meksyku, Argentyny, Japonii. Wspólnie spędzony sprzyjał wymianie doświadczeń zawodowych, poznaniu systemów edukacji i realiów pracy nauczyciela w różnych zakątkach świata.

Mobilność kadry edukacyjnej to sposób by nie tylko wzbogacić swój warsztat pracy, doskonalić swoje umiejętności językowe oraz podnieść jakość kształcenia, ale również by nawiązać znajomości z innymi nauczycielami, co z pewnością zaowocuje dalszą współpracą oraz realizacją projektów edukacyjnych w ramach programu eTwinning.

  Autor: PSP w Skaryszewie

« Powrót

Galeria

 

Drukuj

Copyright © 2009 Urząd Miasta i Gminy w Skaryszewie, Aplikacje internetowe ESC S.A.