Kultura

CIEKAWE I RÓŻNORODNE WAKACYJNE WARSZTATY NA TARGOWEJ

CIEKAWE I RÓŻNORODNE WAKACYJNE WARSZTATY NA TARGOWEJ

13-09-2017

Wśród różnorodnych propozycji na spędzenie wolnego czasu dzieci i młodzieży podczas wakacji w Skaryszewie, znalazła się oferta Stowarzyszenia "Aktywni na Targowej".

Dzieci mogły spędzać czas na warsztatach plastycznych trzy razy w tygodniu po trzy godziny. Animatorka, Pani Maria Ostrowska, zaproponowała bardzo różnorodne zajęcia z wykorzystaniem m.in. recyklingu. Okazało się bowiem, że surowce wtórne mają bogate zastosowanie, a warsztaty z wykorzystaniem recyklingu, czyli nadawaniem nowego życia zużytym przedmiotom są coraz bardziej modne. Dają też możliwość wykonania bardzo fajnych rzeczy właściwie za darmo.

I tak z butelek PET, dzieci wycinały kolorowe kwiatuszki, które następnie posłużyły jako element kolczyków. Z resztek materiałów obiciowych warsztatowicze wykonali sympatyczne emotikony - zawieszki, zaś ze starych gazet powstała papierowa wiklina, która posłużyła do wykonania sympatycznej ramki z gipsowym aniołkiem pośrodku. Wiele zabawy było przy wykonaniu pajacyków, których ubranka zrobione były z resztek tapet. Tapeta wykorzystana była także przy wykonaniu puzderek na biżuterię, które w połączeniu z tekturą falistą dały naprawdę niesamowity efekt. Prawdziwe zoo powstało z rolek po papierze toaletowym. Były sówki, liski, nietoperze, motyle i gąsienice. Na ścianach zawisły stroiki z barwnymi bibułowymi kwiatkami na plastikowych pokrywkach.

Ale warsztaty na Targowej to nie tylko eko-wychowanie, to także warsztaty z materiałów powszechnie dostępnych.

Powstały kolczyki i bransoletki z kolorowych koralików, kolorowe kwiaty kusudama, haft matematyczny na kolorowy brystolu, gdzie dominowały serduszka, kwiatuszki z kolorowego filcu. Na koniec lepienie w glinie czyli ciapanie - sówki, kubeczki, miseczki i wiele śmiechu.

Propozycję wakacyjnych warsztatów uzupełnił Pan Daniel Rogala, który poprowadził piątkowe zajęcia z Lego robotyki. Dzieciaki miały możliwość "zabawy" klockami, czyli montowania robotów sterowanych tabletem. Okazało się też, że nie mniejszą zabawę mieli rodzice przyprowadzający swoje pociechy na zajęcia. Powstała kobra, która slalomem docierała do celu i trafiała w tarczę. Potrafiła też rysować kółka i przenosić przedmioty. Warto w tym miejscu nadmienić, iż drugi komplet klocków został zakupiony przy wsparciu Pana radnego Tomasza Madeja.

Na zakończenie wakacyjnych warsztatów na Targowej uczestnicy otrzymali własne popiersie wydrukowane w technice 3D. Była to prezentacja możliwości drukarki znajdującej się w skaryszewskiej Bibliotece. Dziękujemy Panu Danielowi zarówno za ciekawe zajęcia z robotyki oraz super pamiątkę z wakacji na Targowej.

Z tego miejsca organizatorki zajęć bardzo serdecznie zapraszają na zajęcia plastyczne w ciągu roku szkolnego.

Zajęcia odbywają się w środy od godz.15.00 do godz.18.00 oraz w soboty od godz.10.00 do godz.13.00.

Tekst: Agnieszka Ruszczyk
Zdjęcia: Agnieszka Ruszczyk, Maria Ostrowska

 

« Powrót

Galeria

 

Drukuj

Copyright © 2009 Urząd Miasta i Gminy w Skaryszewie, Aplikacje internetowe ESC S.A.