Aktualności MGOK

ODECHÓW ROZCZYTANY - FINAŁ POCZYTAJEK W ODECHOWIE

ODECHÓW ROZCZYTANY - FINAŁ POCZYTAJEK W ODECHOWIE

10-10-2017

W środę, 4 października odbył się Finał inicjatywy "BABCIU, DZIADKU POCZYTAJ (MI) POCZYTAJMY", której inicjatorkami były Panie z grupy "Rozczytajmy Odechów".

Inicjatywa realizowana i finansowana była w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ - "Kulturalna Czterdziestka wspiera Inicjatywy Lokalne - MGOK SKaryszew 2017".

Na uczestników spotkania czekało wiele niespodzianek, a pierwszą z nich była Pani Dorota Olbromska - tłumacz języka migowego, która nauczyła nas migać kilka najbardziej przydatnych słów: proszę, dziękuję brawo, uwaga, mama, tata, pomocy, przyjaźń i wiele innych. Wszyscy z zainteresowaniem naśladowaliśmy ruchy Pani Doroty odzwierciedlające poszczególne słowa.

Później przeszedł czas na szybkie podziękowania, nagrody i dyplomy - dzieci śpieszyły się bowiem na różaniec. Dyrektor MGOK Mirek Sienkiewicz szczególnie podziękował inicjatorce akcji, bibliotekarce w Odechowie Pani Monice Dei Cieciora, a także 3 mamom, które nieustannie wspierały Monikę w organizacji Poczytajek: Kamili Fronczek, Izie Podlaskiej i Monice Stawarz.

Słowa podziękowania skierował także dla bać i mam, które towarzyszyły dzieciom podczas spotkań i wspólnie z nimi czytały. Dyplomy wręczyliśmy także tym wszystkim którzy pomogli nam, by Odechowskie Poczytajki przebiegły w tak miłej, rodzinnej atmosferze.

Autor: Anna Karolak

 

« Powrót

Galeria

 

Drukuj

Copyright © 2009 Urząd Miasta i Gminy w Skaryszewie, Aplikacje internetowe ESC S.A.