Edukacja

"MALI MISTRZOWIE" Z KLASY IIA W PSP W SKARYSZEWIE

"MALI MISTRZOWIE" Z KLASY IIA W PSP W SKARYSZEWIE

10-11-2017

Uczniowie klasy II a PSP im. Orląt Lwowskich w Skaryszewie wraz z wychowawcą mgr Marią Sułkowską drugi rok realizują projekt sportowy ,,Mały Mistrz". Jest on jednym z programów popularyzujących aktywność fizyczną , które Ministerstwo Sportu i Turystyki proponuje najmłodszym.

Zajęcia sportowe zachęcają uczniów do zdobywania nowych umiejętności ruchowych, podnoszenia sprawności fizycznej i do kształtowania odpowiednich nawyków i postaw, zwłaszcza tych dotyczących zdrowego stylu życia. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczą w zajęciach i wyznaczonych zadaniach aby zdobyć nową odznakę „Małego mistrza”. W każdym bloku sportowym uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odznaką. 

Zdrowy styl życia, to także zdrowe odżywianie. Uczniowie klasy II a samodzielnie wykonywali ,, kolorowe kanapki ", którymi później poczęstowali kolegów z klas młodszych życząc im SMACZNEGO !.

Chcąc zdobyć odznakę ,,Wodnik", uczniowie uczestniczą w zajęciach na basenie w Radomiu. Poznają podstawy nauki pływania i zasady bezpieczeństwa w wodzie.

Mali mistrzowie z klasy II a również na co dzień dbają o kondycję fizyczną, wykonując różne ciekawe ćwiczenia na szkolnym placu zabaw, które przynoszą im ogromną radość i wiele satysfakcji.

Autor: mgr Maria Sułkowska

« Powrót

Galeria

 

Drukuj

Copyright © 2009 Urząd Miasta i Gminy w Skaryszewie, Aplikacje internetowe ESC S.A.