Edukacja

IV GMINNY KONKURS HUMANISTYCZNO-PLASTYCZNY „ORLIM PIÓREM ZAPISANE”

IV GMINNY KONKURS HUMANISTYCZNO-PLASTYCZNY „ORLIM PIÓREM ZAPISANE”

14-11-2017

11 listopada to dzień szczególnie ważny dla wszystkich Polaków, dzień, w którym świętujemy odzyskanie niepodległości. Powiewające biało - czerwone flagi w naszych oknach i kotyliony szczególnie teraz przypominają o narodowej przynależności.

Symbole, które skłaniają do refleksji i niejednokrotnie uświadamiają, że Polska to cudowny kraj, którego historia pokazuje, że wolność i niezawisłość nie są czymś, co jest dane narodowi raz na zawsze.

Właśnie to święto ma szczególną rangę dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły. W przeddzień narodowego święta Publiczna Szkoła Podstawowa imienia Orła Białego w Sołtykowie obchodzi Dzień Patrona Szkoły. Tradycyjnie z tej okazji zorganizowaliśmy IV Gminny Konkurs Humanistyczno – Plastyczny „Orlim Piórem Zapisane”. W tym roku honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Skaryszew pan Ireneusz Kumięga.

W konkursie, który składał się z dwóch kategorii wiekowych wzięły udział wszystkie szkoły z naszej gminy. Najmłodsi uczestnicy mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną na podstawie słuchowiska. Usłyszana historia o Lechu, Czechu i Rusie stała się inspiracją do powstania naprawdę pięknych i niepowtarzalnych prac, których ocena nie należała do łatwych zadań. Część plastyczną przygotowała i na jej prawidłowym przebiegiem czuwała p. Dorota Górak – nauczyciel plastyki. Jury miało trudne zadanie, ale tajne głosowanie wyłoniło w końcu zwycięzców:

1. I miejsce: Maja Domagała -Publiczna Szkoła Podstawowa w Chomentowie Puszcz
2. II miejsce: Maja Kicior – Publiczna Szkoła Podstawowa w Modrzejowicach
3. III miejsce: Roksana Stanios - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Skaryszewie.

Starsi uczniowie mieli za zadanie przygotować autorskie wystąpienie na jeden z dwóch tematów: zwyczaje związane z zaślubinami w średniowiecznej Polsce albo obrzędy pasowania rycerskiego. Wystąpieniom przyglądali się zaproszeni goście: p. Alina Kacperczyk – dyrektor ZOO, p. Łukasz Figura – radny powiatu radomskiego, p. Maria Ostrowska – przedstawiciel Stowarzyszenia Aktywni na Targowej, rodzice, nauczyciele i uczniowie, a komisja sędziowska, której przewodniczyła pani Bożena Tukalska – Nielubowicz, musiała dokonać wyboru.

Po długich i burzliwych obradach ogłoszono wyniki:
1. I miejsce zajął Karol Łęcki z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dzierzkówku Starym,
2. II miejsce zdobył Oliwier Adamczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Makowie,
3. III miejsce wywalczyła Natalia Przydatek uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im Orląt Lwowskich w Skaryszewie.

Bardzo miłą niespodzianką dla wszystkich uczestników konkursu były pamiątkowe dyplomy i upominki. Po zakończonym konkursie i wręczeniu nagród obejrzeliśmy występ artystyczny podejmujący tematykę patriotyczną przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod czujnym okiem pani Edyty Łukawskiej.

Na zakończenie uroczystości głos zabrała pani Dorota Goryczko - dyrektor naszej szkoły, podziękowała wszystkim za uczestnictwo i zachęcała do udziału w kolejnej edycji konkursu, który odbędzie się już za rok - w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Red. Marta Celej

« Powrót

Galeria

 

Drukuj

Copyright © 2009 Urząd Miasta i Gminy w Skaryszewie, Aplikacje internetowe ESC S.A.