Kultura

ZAPRASZAMY NA BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ CHARYTATYWNY

ZAPRASZAMY NA BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ CHARYTATYWNY

01-12-2017

Takiego wydarzenia w naszym mieście jeszcze nie było. 10 grudnia, skaryszewski Rynek zapełnią stoiska ze świątecznymi kartami, ozdobami, stroikami, upominkami, które już z pieczołowitością przygotowują uczniowie szkół podstawowych, stowarzyszenia i twórcy z naszej gminy. To także doskonała okazja, aby sprawić prezenty najbliższym.

 

W klimat Świąt wprowadzą nas zapachy pierników, ciast i świątecznych potraw. W bożonarodzeniowy nastrój przeniesie nas również świąteczna muzyka. Do wspólnego kolędowania zapraszać będą skaryszewscy wokaliści oraz góralska kapela "Póki Co" z Żywca. A ze specjalnym świątecznym recitalem wystąpi Kuba Urbański, lider zespołu PLAYBOYS.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy wyjątkową niespodziankę - spotkanie ze Świętym Mikołajem, który chętnie będzie pozował do zdjęć, a gdy tylko zapadnie zmrok zapalimy choinkę oraz świąteczną dekoracje w mieście.

I co najważniejsze dochód uzyskany ze sprzedaży specjalnych kart i artykułów świątecznych zostanie przekazany na rzecz podopiecznych Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu.

Już dziś zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego dzielenia się radością tego dnia.

O HOSPICJUM

"Hospicjum Królowej Apostołów to wspólnota wolontariuszy medycznych i niemedycznych, którzy służą chorym na nowotwory dzieciom, młodzieży i dorosłym. Otaczamy opieką i troską ich zbolałe, cierpiące rodziny i osieroconych, w tym szczególnie osierocone dzieci /ponad 350/.

Opiekę medyczną, psychologiczną, duszpasterską, socjalną wobec naszych podopiecznym sprawujemy przez 24h i 7dni w tygodniu /także w niedziele i święta, w Bożę Narodzenie i w Wielkanoc/.

Za tę posługę nikt z wolontariuszy nie pobiera wynagrodzenia. Wszelkie otrzymane, uzbierane i zaoszczędzone środki przeznaczane są na poprawę losu podopiecznych, na utrzymanie działalności bieżącej i na budowę Domu Hospicyjnego, tak bardzo potrzebnego dla ciężko chorych mieszkańców Ziemi Radomskiej."

 

« Powrót

 

Drukuj

Copyright © 2009 Urząd Miasta i Gminy w Skaryszewie, Aplikacje internetowe ESC S.A.