Urząd Miasta i Gminy

NOWE WIATY PRZYSTANKOWE W GMINIE SKARYSZEW

NOWE WIATY PRZYSTANKOWE W GMINIE SKARYSZEW

04-12-2017

Nadeszła jesienno-zimowa aura, dlatego z pewnością mieszkańców naszej gminy korzystających z komunikacji publicznej ucieszyły nowe wiaty przystankowe. Kompletnie wyposażone przystanki z tabliczkami na rozkład jazdy, znakami przystanku, koszami na śmieci i ławkami dla pasażerów zostały zamontowane w samym Skaryszewie oraz na terenie gminy.


Na terenie Skaryszewa 4 nowe wiaty pojawiły się na ul. Mickiewicza /przy kościele/ oraz wzdłuż drogi krajowej nr 9 /przy Delikatesach Centrum, Biedronce i na przystanku Praga/. Są to wiaty typu EOS, wykonane z blachy ocynkowanej, lakierowanej. Wypełnienie konstrukcji stanowią hartowane szyby, które wpływają na jego estetykę. Przy kościele ustawiono powiększoną wersję przystanku. 

Dodatkowo do trzech przystanków w Skaryszewie udało się pozyskać gabloty informacyjne, które nieodpłatnie przekazała firma StalBud Pana Marcina Palucha ze Skaryszewa. W gablotach zamieszczane są ogłoszenia dotyczące Miasta i Gminy Skaryszew, a komunikację z mieszkańcami ułatwią także kody QR, które bezpośrednio przekierowują na naszą stronę internetową www.skaryszew.pl.

Natomiast w miejscowościach Budki Skaryszewskie, Bujak, Zalesie, Kłonowiec Koracz i Kazimierówka zakupiono przystanki typu Atena wykonane w całości z blachy ocynkowanej, lakierowanej. Charakterystyczna jest duża głębokość przystanków, która powoduje, że stanowią one doskonałą ochronę dla pasażerów podczas niekorzystnych warunków pogodowych. Ponadto wyposażone są w szybę umieszczoną z lewej tzw. najazdowej strony przystanku, co ułatwia podróżnym obserwację drogi.

Oprócz samego montażu wiat, zostały także wykonane podbudowy pod przystanki. Całkowity koszt zadania wyniósł ponad 42 tys. zł. Dostawcą wiat przystankowych była firma BIN z Aleksandrowa Kujawskiego. 

Autor: Joanna Sowa
 

« Powrót

Galeria

 

Drukuj

Copyright © 2009 Urząd Miasta i Gminy w Skaryszewie, Aplikacje internetowe ESC S.A.