Aktualności

Data publikacji: 05-05-2010

KOLEJNY SUKCES WIKTORII W JUDO

Kolejny duży sukces odniosła w judo Wiktoria Oleksiewicz z klubu PUKS Makowiec.
W finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Juniorek i Juniorów Młodszych, które odbyły się w Józefowie w dniach 01-04 maja 2010 roku, podopieczna Lecha Falkiewicza zajęła znakomite 3 miejsce w kat. + 70 kg.

więcej »


Data publikacji: 04-05-2010

DZIEŃ FLAGI RZECZPOSPOLITEJ

CZPOSPOLITEJ

2 MAJA DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
W SKARYSZEWIE – WYPADLIŚMY BARDZO ŹLE !!!

2 maja w dniu święta Flagi RP Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Skaryszewie postanowił po raz drugi , sprawdzić jak mieszkańcy Skaryszewa uczcili to święto. Obejrzeliśmy więc dekoracje posesji na głównych ulicach w centrum Skaryszewa. Wcześniej w formie plakatów przypomnieliśmy mieszkańcom
o święcie, dużo na ten temat mówiło się też w telewizji.

JAK TO WYGLĄDAŁO W SKARYSZEWIE ?

więcej »


Data publikacji: 04-05-2010

219 ROCZNICA KONSTYTUCJI MAJOWEJ

NSTYTUCJI MAJOWEJ

219 ROCZNICA KONSTYTUCJI MAJOWEJ
Tradycyjnie już w Skaryszewie uroczystość rocznicy uchwalenia konstytucji połączona była ze świętem strażaków św. Florianem. Uroczystości rozpoczął przemarsz uczestników do kościoła na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny i strażaków. W przemarszu uczestniczyli: poczty sztandarowe kombatantów
i strażaków, delegacje gminnych jednostek OSP, Orkiestra Dęta, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza oraz przedstawiciele władz: Burmistrz Miasta i Gminy Ireneusz Kumięga, sekretarz MiG Henryk Słomka radni powiatowi: Teresa Majkusiak i Jan Kowalczyk, radny Tadeusz Sulima.

więcej »


Data publikacji: 29-04-2010

Projekt " Dać Szansę" realizowany przez Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Skaryszewie

Projekt systemowy Ośrodka Pomocy Społecznej
w Skaryszewie pn. „Dać Szansę”

 

W okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2010 roku Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Skaryszewie realizuje po raz drugi projekt Pt: „ Dać Szansę”. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO KL Priorytet VII, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej oraz ze środków własnych Gminy Skaryszew.

więcej »


Data publikacji: 27-04-2010

Uroczystość pogrzebowa płk Czesława Cywińskiego

Uroczystość pogrzebowa płk Czesława Cywińskiego
Prezesa Zarządu Głównego
Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej


W dniu 27.04.2010 r. członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Skaryszew- Kazimierz Kozieł oraz Marcin Stompór wzięli udział w uroczystościach pogrzebowych płk Czesława Cywińskiego – Prezesa Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, który był jedną z 96-ciu ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

więcej »


Data publikacji: 26-04-2010

SPOTKANIE WIELKANOCNE ZWIĄZKU EMERYTÓW

W niedzielę 25 kwietnia w sali MGOK odbyło się spotkanie wielkanocne skaryszewskiego koła emerytów i rencistów. Uroczystość ze względu na żałobę narodową odbyła się dwa tygodnie później niż pierwotnie planowano. Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą w imieniu członków koła. Tuż po godzinie 13 Przewodnicząca Koła Pani Janina Falkiewicz przywitała zaproszonych gości: sekretarza Urzędu Henryka Słomkę, Proboszcza Parafii Skaryszew Bolesława Walendzika oraz przedstawicieli radomskiego związku emerytów.
 

więcej »


Data publikacji: 20-04-2010

SPEKTAKL „KOZUCHA KŁAMCZUCHA” W SKARYSZEWSKIM MGOK-U.

2;KOZUCHA KŁAMCZUCHA” W SKARYSZEWSKIM MGOK-U.

W piątek 23 kwietnia o godz. 1600 w skaryszewskim domu kultury odbyło się przedstawienie pt. ” Kozucha - Kłamczucha”. Było to przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów ze Studia Teatralnego ART-RE z Krakowa. “Kozucha – Kłamczucha” to zabawna opowieść oparta na motywach utworu Janiny Porazińskiej.

więcej »


« poprzednia strona   [1] [2] [3] ... [318] [319] 320 [321] [322] ... [335] [336] [337]   następna strona »

 

Drukuj

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2009 Urząd Miasta i Gminy w Skaryszewie, Aplikacje internetowe ESC S.A.