Aktualności

Data publikacji: 12-08-2010

PIĄTKOWA ULEWA W SKARYSZEWIE

W piątek po południu nad Skaryszewem przetoczyła się burza z piorunami i ogromną ulewą. Na szczęście deszcz padał tylko lub aż około 2 godzin. Wystarczyło to, by spływająca z całego Rynku woda utworzyła na ulicy Żeromskiego gigantyczną kałużę. Dodatkowo wybiły studzienki kanalizacyjne, pełne ręce roboty mięli też skaryszewscy strażacy. Na Niwie Odechowskiej zerwało dach z domu mieszkalnego.

 

 

więcej »


Data publikacji: 12-08-2010

SKARYSZEWIANIE NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA ORKIESTR ORGANIZACJI WAMSB W NIEMIECKIM POCZDAMIE

Troje młodych muzyków z gminy Skaryszew brało udział w Mistrzostwach Świata Orkiestr Organizacji Wamsb w niemieckim Poczdamie.

więcej »


Data publikacji: 05-08-2010

BIEŻĄCE IFORMACJE O REALIZACJI PROJEKTU"Dać Szanę"MIEJSKO- GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W SKARYSZEWIE W ROKU 2010

BIEŻĄCE INFORMACJE O REALIZACJI PROJEKTU” Dać Szansę”MIEJSKO GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W SKARYSZEWIE W ROKU 2010
Po przeprowadzeniu rekrutacji uczestników do projektu rozpoczęły się zajęcia dwóch grupach. Pierwsza grupa składająca się z 13 osób pochodząca z rodzin dotkniętych problemami opiekuńczo- wychowawczymi rozpoczęła trening kompetencji i umiejętności społecznych.

więcej »


Data publikacji: 04-08-2010

PLENEROWA WYSTAWA „63 DNI KRWI I CHWAŁY”

W niedzielę 1 sierpnia w 66 rocznicę Powstania Warszawskiego w centrum Skaryszewa w plenerowej galerii „Mur kościelny” zawisła wystawa „63 dni krwi i chwały”. Chcemy, by mieszkańcy spacerując po Skaryszewie, czekając na autobus, czy po prostu robiąc zakupy zadumali się na chwilę i wspominali tych którzy oddali swe młode życie za ojczyznę – mówi Mirosław Sienkiewicz organizator wystawy.

więcej »


Data publikacji: 03-08-2010

PRZEZ SKARYSZEW PRZEJECHALI KOLARZE 53 MIĘDZYNARODOWEGO WYŚCIGU KOLARSKIEGO „DOOKOŁA MAZOWSZA” MAZOVIA TOUR

 PRZEJECHALI KOLARZE 53 MIĘDZYNARODOWEGO WYŚCIGU KOLARSKIEGO „DOOKOŁA MAZOWSZA” MAZOVIA TOUR

Wyścig wystartował 28 lipca w Siedlcach , a zakończył się 31 lipca w Płocku. W zawodach wystartowało 7 ekip zagranicznych i 7 najlepszych, polskich grup kolarskich zawodowych i amatorskich. Łącznie w wyścigu jechało 120 zawodników. Drugi, 162 km etap wyścigu wiódł ze Zwolenia do Szydłowca.
W piątek 29 lipca kolarze wjechali na teren naszej gminy przejeżdżając kolejno: Kłonowiec, Odechowiec, Wymysłów, Bogusławice, Skaryszew, Magierów i Gębarzów.

więcej »


Data publikacji: 03-08-2010

Gębarzów Kolonia ma nową drogę

Zakończyły się prace przy budowie drogi gminnej w miejscowości Gębarzów Kolonia. Długość wybudowanego odcinka drogi wynosi 1202 m. Wraz z budową drogi zostały wykonane roboty ziemne polegające na wykopach związanych z wykonaniem rowów.   Ponadto mechanicznie wyprofilowano i zagęszczono podłoża pod pobocza i zjazdy oraz została wykonana nawierzchnia poboczy i zjazdów gospodarczych z kruszywa. Nowo wybudowana droga została oddana już do użytku publicznego.

więcej »


Data publikacji: 02-08-2010

SKARYSZEWSCY STRAŻACY URATOWALI BOCIANA

W czwartek 29 lipca skaryszewscy strażacy wzięli udział w akcji ratowania małego bociana, który wypadł z gniazda. Strażaków zaalarmował właściciel gospodarstwa z podskaryszewskiego Edwardowa Pan Edawrd Żak na posesji którego od lat znajduje się gniazdo.

więcej »


Data publikacji: 29-07-2010

ODPUST PARAFIALNY W SKARYSZEWIE

W niedzielę 25 lipca w skaryszewskiej parafii obchodziliśmy uroczystość odpustową ku czci naszego patrona św. Jakuba. W odpustowej sumie prócz księdza proboszcza Bolesława Walendzika uczestniczyli także księża z zaprzyjaźnionych parafii. Podczas sumy dookoła kościoła przemaszerowała procesja na czele której kroczyła Orkiestra Dęta OSP.
Po mszy najwięcej radości miały dzieci które zwiedzały rozstawione wzdłuż ulicy Mickiewicza. stragany z zabawkami.
 

więcej »


« poprzednia strona   [1] [2] [3] ... [318] [319] 320 [321] [322] ... [342] [343] [344]   następna strona »

 

Drukuj

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2009 Urząd Miasta i Gminy w Skaryszewie, Aplikacje internetowe ESC S.A.